Clicky

Poronienie

Poronienie

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Poronienie

Poronienie – nie obwiniaj się
Wokół problemu poronienia narasta wiele mitów. Uświadomienie sobie ich, jest drogą do poradzenia sobie z utratą ciąży. Wiele takich mitów wprowadza cierpiącą matkę w stan, w którym zaczyna ona siebie obwiniać za śmierć jej rozwijającego się dziecka. Taki ogromny ciężar do udźwignięcia przez kobietę nie powinien mieć miejsca, ponieważ poronienie nie ma zazwyczaj nic wspólnego z działaniem kobiety. Dlatego jest to bardzo ważne, aby rozwiewać te mity i złagodzić w ten sposób poczucie winy u kobiety.

Najczęstsze mity, które powodują silne poczucie winy to aktywność fizyczna podczas ciąży. Ćwiczenia, współżycie, jazda na koniu, latanie samolotem to czynniki, które uważa się za przyczynę poronienia. Tego typu mity sugerują, że kobieta w ciąży powinna przede wszystkim leżeć w łóżku. Z tego powodu, kiedy dochodzi do poronienia, kobietę bombardują myśli niezadowolenia z siebie (jest kobietą, która nie doniosła ciąży do końca), i winy (to ona doprowadziła do poronienia). Jednak, bardzo ważne jest pamiętać, że podczas zdrowego pierwszego trymestru, kobieta może prowadzić normalne, aktywne życie, bez ryzyka utraty dziecka. Na przykład; ćwiczenia mogą prowadzić do skurczów macicznych. Jeśli to nastąpi, skurcze ułatwią tylko wydalenie niezdrowej ciąży – takiej, która wcześniej już miała obumrzeć.


Poronienie – zrozumienie mitów
Problem poronienia to trudna sytuacja i z tego względu wielu lekarzy nie zaleca ćwiczeń fizycznym kobietom, które już poroniły w przeszłości. Lekarze są ostrożni w polecaniu wyżej wymienionych ćwiczeń, nie dlatego, że mity są prawdziwe. Przeciwnie, lekarze chcą jakby uchronić w ten sposób kobietę przed poczuciem winy. Nawet przy zapewnieniach lekarza, kobieta może wierzyć, że poronienie zostało spowodowane nadmiernymi ćwiczeniami fizycznymi. Poprzez powstrzymanie się od takiego wysiłku fizycznego, kobiecie która poroniła kilkakrotnie, łatwiej jest przyjąć to do wiadomości bez obarczania się zbytnio winą.

Problem jednakże następuje wtedy, kiedy pewne substancje zażywane przez kobietę stają się bezpośrednią przyczyną poronienia. Wiele kobiet stosuje antykoncepcje przez tygodnie i miesiące, nie będąc świadomymi, że są w ciąży. Podczas takiego okresu niewiedzy, matka może stosować silne substancje takie jak: kofeina, papierosy, alkohol, narkotyki. Jednakże ważne jest aby sobie uświadomić, że w tym czasie stosowania powyższych używek, kobieta była nieświadoma tego, że jest w ciąży. W zamian, kobiety powinny skoncentrować swój wysiłek na przyszłych ciążach i zadecydować czy są gotowe wyeliminować powyższe zachowania, aby zredukować ryzyko poronienia.


Poronienie – Pamiętaj, Bóg również kocha twoje dziecko!
Przejście przez okres po poronieniu jest dużo łatwiejszy u tych kobiet, które mają wsparcie w innych osobach; u osób, które rozumieją i akceptują żałobę w jakiej znajduje się matka, która straciła dziecko w wyniku poronienia. Niestety w społeczeństwie, w którym trwa nieustająca debata czy embrion lub płód można zakwalifikować jako ludzkie życie, matka może mieć problemy ze znalezieniem należytego zrozumienia. Dlaczego społeczeństwo niepewne tego, czym jest płód miałoby na równi współczuć kobiecie, która poroniła, z kobietą, która straciła narodzone dziecko. Jeżeli płód nie jest uważany za dziecko, po co przechodzić żałobę? Wiele kobiet, które poroniło, zdążyło pokochać dziecko które było w ich łonie. I dlaczegóż kobieta miałaby czuć inaczej? Biblia mówi, że Bóg uznaje dziecko jako człowieka już od poczęcia (Jeremiasza 1:5). Dziecko, które w łonie matki rozwija się jest dzieckiem, o którym z pewnością wie Bóg i obdarza je miłością.

Dawid w Psalmie mówi: „Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę, nie tajna Ci moja istota, kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi. Oczy Twoje widziały me czyny i wszystkie są spisane w Twej księdze; dni określone zostały, chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.” (Psalm 139: 13-16) Dla pewnej młodej kobiety, która poroniła w 9 tygodniu ciąży, fragment ten był pewnym pocieszeniem. Tak oto opisuje co czuła: „Dosłownie trzymałam moje dziecko w dłoniach. I kiedy tak patrzyłam na jej drobniutkie ciałko, wołając do Boga aby mi ją zwrócił, widziałam jej uformowane już paluszki. Na końcu ramion było po pięć paluszków, więc wiedziałam w jak delikatny sposób rozwijało się moje dziecko we mnie. Psalm 139 przemawiał do mnie, że podczas kolejnych etapów rozwoju, Bóg patrzył na to dziecko pełen zachwytu. On „utkał” je. Jakie to niezwykłe. I czuję ulgę, kiedy wiem, że On musiał je kochać tak mocno jak ja i tak jak ja, nadal je kocha. Bóg, jako jej stworzyciel. Werset 16-ty daje jeszcze większe zapewnienie. Bóg znał każdy dzień mojego dziecka. Wiedział, że ma przed sobą 9 tygodni życia w moim łonie. Dla Boga, czas ten był wystarczający i myślę, że dzięki temu, ja mogę to zaakceptować. Brakuje mi okropnie mojego dziecka, ale wiem, że każdy dzień który przeżyło, był zamierzony przez Boga. A teraz jest w niebie z Nim i On je trzyma w ramionach aż spotkam się z nim. Wraz z mężem nazwaliśmy je Aniołkiem, bo to nasz Anioł w niebie.”

Przeczytaj Poronienie Page 2!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?




Znajdź nas na:




English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Zespół poaborcyjny
Ataki paniki
Zespół maniakalno-depresyjny (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
Poczucie własnej wartości
Lęk przed separacją w dzieciństwie
Radzenie sobie z lękiem
Poczucie winy
Relaks, Odprężenie
Samotność
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Poronienie to My Google!
Add Poronienie to My Yahoo!
XML Feed: Poronienie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.